Boxing Schedule
APRIL 27: FRESNO, CALIFORNIA (LIVE ON DAZN)
Start Time: 9 PM ET 🇺🇸 | 2 AM UK Time 🇬🇧
Fighters | Division/Title |
---|---|
Marlen Esparza vs Gabriela Alaniz | For Esparza’s WBC, WBA, and WBO women’s flyweight titles |
Jose Ramirez 🇺🇸 vs Rances Barthelemy 🇨🇺 | Junior welterweights |
Vergil Ortiz Jr. vs Thomas Dulorme | Junior middleweights |
Oscar Duarte vs Joseph “JoJo” Diaz | Lightweights |
Raul Curier vs Jorge Marron Jr. | Welterweights |
Brian Lua vs Ronaldo Solis | Lightweights |
Jennah Creason vs Maria Garcia | Women’s welterweights |
Figo Gonzalez vs Alejandro Robles | Junior bantamweights |
APRIL 27: LIVERPOOL, ENGLAND (LIVE ON DAZN)
Start Time: 2 PM ET 🇺🇸 | 7 PM UK Time 🇬🇧
Fighters | Division/Title |
---|---|
Beatriz Ferreira 🇧🇷 vs Yanina del Carmen Lescano 🇦🇷 | For IBF vacant women’s lightweight title |
Peter McGrail vs Marc Leach | Junior featherweights |
Pat McCormack vs Williams Andres Herrera | Welterweights |
Junaid Bostan vs Jack Martin | Junior middleweights |
Joe McGrail vs Ryan Walker | Featherweights |
Maisey Rose Courtney vs Giuseppina Di Stefano | Women’s flyweights |
Frankie Stringer vs Jonatas Rodrigo Gomes de Oliveira | Lightweights |
Hamza Uddin vs Santiago San Eusebio | Junior bantamweights |
Stephen Clarke vs TBA | Middleweight |
MAY 4: LAS VEGAS (LIVE ON PRIME PPV AND DAZN PPV)
Start Time: 9 PM ET 🇺🇸 | 2 AM UK Time 🇬🇧
Fighters | Division/Title |
---|---|
Canelo Alvarez 🇲🇽 vs Jaime Munguia 🇲🇽 | For Alvarez’s super middleweight undisputed championship |
Brandon Figueroa vs Jessie Magdaleno | For Figueroa’s WBC interim featherweight title |
Mario Barrios vs Fabian Andres Maidana | For Barrios’ WBC interim welterweight title |
Eimantas Stanionis vs Gabriel Maestre | For Stanionis’ WBA “regular” welterweight title |
MAY 4: OSAKA, JAPAN (LIVE ON DAZN)
Start Time: 8 AM ET 🇺🇸 | 1 PM UK Time 🇬🇧
Fighters | Division/Title |
---|---|
Emmanuel Rodriguez 🇵🇷 vs Ryosuke Nishida 🇯🇵 | For Rodriguez’s IBF bantamweight title |
Teru Nobita vs GuiMing Li | Bantamweights |
Hisayuki Kinjo vs Daisuke Yokoyama | Junior flyweights |
Ryuta Kinjo vs Hiromu Tadokoro | Junior featherweights |
Shota Torii vs Ippei Kataoka | Welterweights |
Akihiro Kudo vs Yukahiro Suzuki | Junior bantamweights |
Yota Sato vs Haruka Hokamura | Featherweights |
Yudai Masumoto vs Ruin Odani | Junior featherweights |
MAY 6: TOKYO (LIVE ON ESPN/ESPN+)
Start Time: 7 AM ET 🇺🇸 | 12 PM UK Time 🇬🇧
Fighters | Division/Title |
---|---|
Naoya Inoue 🇯🇵 vs Luis Nery 🇲🇽 | For Inoue’s junior featherweight undisputed championship |
Takuma Inoue 🇯🇵 vs Sho Ishida 🇯🇵 | For Inoue’s WBA bantamweight title |
Jason Moloney 🇦🇺 vs Yoshiki Takei 🇯🇵 | For Moloney’s WBO bantamweight title |
Seigo Yuri Akui 🇯🇵 vs Taku Kuwahara 🇯🇵 | For Yuri Akui’s WBA flyweight title |
TJ Doheny vs Bryl Bayogos | Junior featherweights |
MAY 11: PERTH, AUSTRALIA (LIVE ON ESPN/ESPN+)
Start Time: 7 AM ET 🇺🇸 | 12 PM UK Time 🇬🇧
Fighters | Division/Title |
---|---|
Vasiliy Lomachenko 🇺🇦 vs George Kambosos Jr. 🇦🇺 | For the vacant IBF lightweight title |
Nina Hughes 🇬🇧 vs Cherenka Johnson 🇦🇺 | For Hughes’ WBA women’s bantamweight title |
Carlos Cuadras vs Andrew Moloney | For Cuadras’ WBC interim junior bantamweight title |
MAY 11: CARDIFF, WALES (LIVE ON PEACOCK)
Start Time: 2 PM ET 🇺🇸 | 7 PM UK Time 🇬🇧
Fighters | Division/Title |
---|---|
Jessica McCaskill 🇺🇸 vs Lauren Price 🇬🇧 | For McCaskill’s WBA women’s welterweight title |
MAY 11: AGUASCALIENTES, MEXICO (LIVE ON DAZN)
Start Time: 9 PM ET 🇺🇸 | 2 AM UK Time 🇬🇧
Fighters | Division/Title |
---|---|
Erika Cruz 🇲🇽 vs Nazarena Romero 🇦🇷 | For Cruz’s WBA women’s junior featherweight title |
Eduardo Hernandez vs Daniel Lugo | Junior lightweights |
MAY 18: RIYADH, SAUDI ARABIA
Start Time: 2 PM ET 🇺🇸 | 9 PM Saudi Time 🇸🇦
Fighters | Division/Title |
---|---|
Oleksandr Usyk 🇺🇦 vs Tyson Fury 🇬🇧 | For the undisputed heavyweight championship |
MAY 18: SAN DIEGO, CALIFORNIA (LIVE ON ESPN/ESPN+)
Start Time: 9 PM ET 🇺🇸 | 2 AM UK Time 🇬🇧
Fighters | Division/Title |
---|---|
Emanuel Navarrete 🇲🇽 vs Denys Berinchyk 🇺🇦 | For the vacant WBO lightweight title |
MAY 24: RZESZOW, POLAND
Start Time: 2 PM ET 🇺🇸 | 7 PM UK Time 🇬🇧
Fighters | Division/Title |
---|---|
Lukasz Rozanski 🇵🇱 vs Lawrence Okolie 🇬🇧 | For Rozanski’s WBC bridgerweight title |
MAY 25: LEEDS, ENGLAND (LIVE ON ESPN+)
Start Time: 2 PM ET 🇺🇸 | 7 PM UK Time 🇬🇧
Fighters | Division/Title |
---|---|
Josh Taylor 🇬🇧 vs Jack Catterall 🇬🇧 | Junior welterweights |
Ja’Rico O’Quinn vs Peter McGrail | Junior featherweights |
MAY 25: QUEBEC, CANADA (LIVE ON ESPN+)
Start Time: 9 PM ET 🇺🇸 | 2 AM UK Time 🇬🇧
Fighters | Division/Title |
---|---|
Christian Mbilli vs Mark Heffron | Super middleweights |
Arslanbek Makhmudov vs Junior Fa | Heavyweights |
MAY 25: COPENHAGEN, DENMARK
Start Time: 8 AM ET 🇺🇸 | 1 PM UK Time 🇬🇧
Fighters | Division/Title |
---|---|
Dina Thorslund 🇩🇰 vs Seren Cetin 🇹🇷 | For Thorslund’s WBC and WBO bantamweight titles |
JUNE 1: RIYADH, SAUDI ARABIA
Start Time: 2 PM ET 🇺🇸 | 9 PM Saudi Time 🇸🇦
Fighters | Division/Title |
---|---|
Dmitry Bivol 🇷🇺 vs Artur Beterbiev 🇷🇺 | For the undisputed light heavyweight championship |
Daniel Dubois vs Filip Hrgovic | Heavyweights |
Deontay Wilder vs Zhilei Zhang | Heavyweights |
Raymond Ford 🇺🇸 vs Nick Ball 🇬🇧 | For Ford’s WBA featherweight title |
Hamzah Sheeraz vs Austin Williams | Middleweights |
Willy Hutchinson vs Craig Richards | Light heavyweights |
JUNE 1: INGLEWOOD, CALIFORNIA (LIVE ON DAZN)
Start Time: 9 PM ET 🇺🇸 | 2 AM UK Time 🇬🇧
Fighters | Division/Title |
---|---|
Nate Diaz vs Jorge Masvidal | Light heavyweights |
JUNE 15: MANATI, PUERTO RICO (LIVE ON DAZN)
Start Time: 9 PM ET 🇺🇸 | 2 AM UK Time 🇬🇧
Fighters | Division/Title |
---|---|
Subriel Matias 🇵🇷 vs Liam Paro 🇦🇺 | For Matias’ IBF junior welterweight title |
JUNE 15: LAS VEGAS
Start Time: 9 PM ET 🇺🇸 | 2 AM UK Time 🇬🇧
Fighters | Division/Title |
---|---|
Gervonta Davis 🇺🇸 vs Frank Martin 🇺🇸 | For Davis’ WBA lightweight title |
David Benavidez 🇺🇸 vs Oleksandr Gvozdyk 🇺🇦 | For the vacant WBC interim light heavyweight title |
JUNE 29: MIAMI (LIVE ON ESPN/ESPN+)
Start Time: 9 PM ET 🇺🇸 | 2 AM UK Time 🇬🇧
Fighters | Division/Title |
---|---|
Teofimo Lopez 🇺🇸 vs Steve Claggett 🇨🇦 | For Lopez’s WBO junior welterweight title |
JUNE 29: GLENDALE, ARIZONA (LIVE ON DAZN)
Start Time: 9 PM ET 🇺🇸 | 2 AM UK Time 🇬🇧
Fighters | Division/Title |
---|---|
Juan Francisco Estrada 🇲🇽 vs Jesse “Bam” Rodriguez 🇺🇸 | For Estrada’s WBC junior bantamweight title |
JULY 20: ARLINGTON, TEXAS
Start Time: 9 PM ET 🇺🇸 | 2 AM UK Time 🇬🇧
Fighters | Division/Title |
---|---|
Mike Tyson 🇺🇸 vs Jake Paul 🇺🇸 | Heavyweights, Rounds TBA |
AUGUST 3: LOS ANGELES
Start Time: 9 PM ET 🇺🇸 | 2 AM UK Time 🇬🇧
Fighters | Division/Title |
---|---|
Israil Madrimov 🇺🇿 vs Terence Crawford 🇺🇸 | For Madrimov’s WBA “regular” junior middleweight title |
Isaac “Pitbull” Cruz 🇲🇽 vs Jose Valenzuela 🇲🇽 | For Cruz’s WBA junior welterweight title |
Andy Ruiz 🇺🇸 vs Jarrell “Big Baby” Miller 🇺🇸 | Heavyweights |
Tim Tszyu 🇦🇺 vs Vergil Ortiz Jr. 🇺🇸 | Junior middleweights |